Stromy v lese]Ač může objímání stromů někomu připadat směšné, pravdou je, že toto spojení mezi člověkem a stromem má v sobě hluboký smysl.
Už i dávní Keltové se objímání stromů nebránili, ba naopak je vyhledávali. Jejich kult stromů, kdy se ke každému datu narození přiřazoval určitý strom a ten poté určil vlastnosti osoby, je znám už po velice dlouhou dobu.
Za své přírodní svatyně považovali posvátné háje. Mnoho lidí i dnes chodí rádo do lesa, protože mají pocit, že zde mohou nabrat novou energii a že je to místo, kde se mohou dobíjet.
Pozitivní síla stromů na psychické i fyzické zdraví člověka je nevyvratitelná. Proto vznikla i tzv. charakteristika určitých stromů, kde každý strom člověku dodává určitou energii, která se jako strom od stromu, od sebe liší.
Například černý bez povzbuzuje látkovou výměnu a působí močopudně a také má léčivé účinky. Pomáhá na játra a slezinu. Jeho energie pomáhá regenerovat, oživit a také osvěžuje.
Třešeň dodává tělu velkou sílu.
Borovice pomáhá k intelektuálnímu životu, také příznivě ovlivňuje paměť a tělu navrací emocionální rovnováhu. Dodává tělu vitalitu, napomáhá plícím a průduškám a také zklidňuje kašel a alergie. Zbavuje člověka nachlazení a rýmy. Ochraňuje před infekcí a má antiseptické účinky.
Bříza tiší úzkost a navozuje dobrou náladu. Dokonce i spát pod břízou je vhodné pro lidi, kteří jsou často vyčerpaní nemocí, nebo tvrdou prací. Navíc napomáhá k intuici a také k vnímavosti.
Buk je dobrý pomocník při bolestech hlavy a migrénách. Podporuje taky ducha a napomáhá ke koncentraci, probouzí radost ze života a vyrovnává mysl. Napomáhá normalizovat krevní tlak.