Zázračné studánky a prameny

By | 11.12.2020

Pramen Kersko]Mnozí z nás si již uvědomují, že končí čas plastových lahví a vrací se čas studánek a přírodních ovocných šťáviček. Ano, je to tak, z plastových lahví se do pitné vody vstřebává ženský hormon – naši mladí a budoucí muži by nám mohli vyrůst v něco, co nechceme.

Ženám tento hormon nevadí, ale na muže má sníženou plodnost. Proto příroda velí, vraťte se ke „kohoutkové vodě“ a našim studánkám. Každý z nás má dnes možnost si nasbírat skleněné lahve z domácích zásob a dojet si k nejbližší studánce. Když vidím, jak denně nakupují lidé plastové vody, tahají se s nimi do auta a produkují odpad – říkám si, jaká je to zbytečnost. Máme tu dobré prameny a kvalitní vodu, žehnejme Bohu za ní.

Pramen Hronově

Tento pramen má dvě příchuti, jeden sladký, druhý sírový. Ten co voní sírou je moc léčivý. Léčí vnitřní záněty, bércové vředy, křečové žíly, problémy s vlasy a kůží. Druhý pramen můžete dávat dětem.

Studánka v Dlouhoňovicích u Žamberka

Tato studánka, nebo-li tento pramen se jmenuje Urbanův, a byl vybudován manželi Urbanovými. Je to kvalitní, velmi chutná studená voda z velké hloubky.

Nové Město nad Metují

Studánka u svaté Barborky se nachází na samém okraji lesa. Hledejte kapličku sv. Barborky a pod oltářem najdete vyvěrající pramen.

Ořechov u Brna

Pramen najdete u kapličky, u malého parčíku v Ořechovičkách. Voda je hodně minerální, léčí žaludek a střevní obtíže.

Kouty u Netřebic u Poděbrad

Poděbradkový pramen – jeho jednu část najdete v Koutech. Tady si natočíte pravou poděbradku, neboli jak odborníci říkají, Kouteckou vodu. Je dobrá a silná.

Sadská

V Sadské u Nymburka, kousek za železničním přejezdem si natočíte velice silnou a dobrou vodu Sadku. Teče 2x denně v určenou hodinu. Léčí rakoviny, žaludek, ledviny, cévy, srdce a klouby.

Přečíst  Barvy: Které z nich správně zvolit

Kersko – pramen sv. Josefa

V Kersku si natočíte oblíbený minerální pramen sv. Josefa, jehož voda je místními lidmi nazývaná Kerka. Jedná se o přírodní, tvrdou, uhličitou vodu, která patří mezi alkalicko-muriatické, slabě radioaktivní kyselky se zvýšeným obsahem sirovodíku a železa. Obsahuje zvýšené hodnoty jódua lithia. Její stálá teplota je 9 °C.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..