Zlost]Každý den bojujeme s bolístkami a šrámy na duši, kterých se na nás někdo další dopustil. Neseme si sebou vzpomínky z minulosti, které nemusí být vždy jen ty příjemné. V hloubi duše prožíváme věci mnohem emocionálněji, než dáváme najevo. Chceme-li někomu odpustit jeho hříchy, které na nás spáchal, jde to většinou velice těžce. Čím víc nám někdo ublížil, tím hůř se odpouští.
Říká se, páchat hříchy je lidské, ale odpouštět božské. Něco na tom bude. Jsou to břemena, která si s sebou kolikrát neseme po celý život, než abychom někomu odpustili a tím udělali svůj život lehčím a příjemnějším.
Vše negativní, co nás v životě potká, musíme brát za velký dar a pomoc, která nám má v něčem či k něčemu pomoci. Prvně se musíme zbavit pocitu, že jsme obětí, a všichni nám ubližují.
Existuje metoda tzv. radikálního odpuštění. V čem spočívá a v čem se liší od toho tradičního?
Metoda se popisuje tak, že při tradičním odpuštění, sice odpustíte, ale stále vám zůstává vědomí oběti a máte potřebu druhého odsuzovat, zatímco u radikálního odpustíte a již nemáte potřebu dotyčného obviňovat. Už se nepovažujete za oběť a tato změna vaší mysli vnese do vašeho života „radikální“ změnu.
Radikální odpouštění má pět fází:
Tzv. vyprávění příběhu, kdy váš příběh někdo vyslechne a bere ho jako pravdivý. Příběh můžete vyprávět i sami sobě a měl by vás donutit se s příběhem rozloučit.
Procítění pocitů, znovu prožijete bolest, která vám způsobila energetický blok.
Příběh se hroutí, vás donutí zjistit, jak příběh začal, a jak vás ovlivnil ve smýšlení o sobě samých a o vedení svého života.
Nový rám, to znamená, že přestanete příběh vnímat jako tragédii, ale jako situaci, kterou chcete zažít a která vám dopomůže k dalšímu růstu.
Integrace, pochopení příběhu za ideální situaci, kdy se ve vás odehrála změna, a budete se snažit tuto změnu ve vás zapojit do fyzického, mentálního i emocionálního těla.
Více se dočtete v knize Radikální odpuštění – otvíráme cestu zázrakům od Colina C. Tippinga.