Tradiční čínská medicína: Detoxikace plicního okruhu

By | 16.09.2020

Plíce]Dýchací ústrojí je systém, který se skládá z mnoha orgánů. Není žádnou novinkou, že právě plíce drží nadvládu před ostatními orgány, které bychom do souvislosti s plícemi nikdy nedali.

Právě dýchací systém je jednou ze základních cest, kterou proudí energie čchi. Ale také centrum pocitů jako jsou svoboda, melancholie nebo smutek.

Plíce jsou pro nás jako řada jiných orgánů v těle životně důležité, jsou totiž zásobárnou kyslíku a energie. Energie plic, které prostřednictvím čchi do plic vdechujeme, se v těle mísí s energií zažívacího traktu a následně je rozeslána do dalších orgánových okruhů. Proto se tedy říká, že plíce jsou úzce provázány s tlustým střevem.


Když v dýchacím okruhu nastane problém, tedy vzniknou zde nějaká toxická ložiska, tato energie nemůže být dále distribuována. Člověk se tedy cítí unavený, má špatně prokrvené končetiny a celkovou ztrátu energie. Je tedy nutné provést základní očistu okruhu plic.

K srdečnímu okruhu se váže tenké střevo a k okruhu plic patří střevo tlusté, které spolu s plícemi tvoří základní dvojici orgánů pro tento okruh. Do okruhu plic patří také průdušky, nosohltan, hrtan, dutiny, kůže, žíly, patrová mandle atd.

Že máte v nepořádku okruh plic, napoví celá řada projevů. Jedná se o kašel, uspaný nos, astma, krvácení z nosu, nadměrné pocení a další problémy.

Každý orgánový okruh symbolizuje nějaké emoce. Játra jsou odrazem agrese a strachu o vlastní existenci, v plicích se rodí pocity melancholie, smutku a nedostatek sebelásky. Ti, co nedokáží říct nic tzv. hezky od plic, bývají svazováni.

Lidé, kteří se vnímají kriticky a uzavírají se do sebe, budou pravděpodobně chodit se svěšenými rameny, vpadlým hrudním košem a jejich hlas bude tichý a nevýrazný.

Takovým lidem proudí v tomto okruhu nezdravá energie, která je oslabuje a otevírá bránu toxinům.

Plicní okruh ovlivňuje i mnoho dalších orgánů jako je tlusté střevo, kůže, žíly, průdušky, průdušinky, patrové mandle, hrtan, hltan, nosohltan, nosní dutina, páteř v bederní krajině, nosní sliznice, potní žlázy atd.

Právě dýchací cesty znamenají nejsnazší cestu pro miliony mikroorganismů, jako jsou viry, bakterie, plísně, které se šíří volně vzduchem. Jejich vstupu do organismu brání sliznice dýchacích cest, která je pokrytá hlenem.

Člověk trpí často poruchami a oslabením sliznice, která jsou oslabena zejména kouřením a používáním antibiotik.

Sliznice musí být pokryta hlenem, ale také pokud je ho nadbytek, může uškodit. Zahlenění, které je způsobené nadměrnou konzumací mléka, cukru nebo pšenice vytváří na sliznicích zapouzdřené útvary, v jejichž obsahu se často skrývají infekce, různé bakterie atd.

Ložiška jsou nebezpečná sama o sobě a ovlivňují i další úseky mimo dýchací trakt.

Proč vlastně vznikají tato ložiska? Často kvůli stresu. Když se ocitáme v psychickém napětí, dýcháme povrchově někdy i dokonce zadržujeme dech, tím se snižuje schopnost spontánní detoxikace organismu a po čase se začnou vytvářet ložiska. Ty vznikají také kvůli zahlenění, přílišné množství hlenu nejsou sliznice schopny zpracovat a vznikají infekční ložiska. Své přidává i nezdravý životní styl a zhoršující se životní prostředí a chemické látky v něm.

Jak poznáte, že máte problém s plicním okruhem? Trpíte ucpaným nosem, rýmou, kýcháním, krvácením z nosu, kašlem, bolestí a zarudnutím v krku a také dušností. Můžete mít bolesti v ramenou, bolesti zubů bez kazu, blokády krční páteře a potíže s vyprazdňováním. Můžete také trpět ekzémem, citlivou pokožkou a nadměrným pocením. V emoční rovině můžete trpět smutkem, melancholií a mít deprese.

Dýchací ústrojí je samo o sobě obrovský systém, který se skládá z mnoha orgánů. Právě v něm se nachází řada toxinů, chemikálií, radioaktivních látek, těžkých kovů, bakterií a dalších věcí. Plíce, díky kterým jsme schopni přijímat kyslík, jsou také vstupní bránou pro miliony organismů.

Právě v dýchacím ústrojí se častěji než kdekoliv jinde tvoří hlenová ložiska. Hlen pokrývá celé dýchací cesty, pomáhá zachytávat škodlivé mikroorganismy a zvlhčuje sliznice. Ale vlivem mnoha faktorů například zátěží z antibiotik, přechozených infekcí atd. se může v těle přemnožit. Uvnitř těla tak vznikají specifická ložiska naplněná infekcemi. Tyto ložiska jsou jednou z hlavních příčin akutních infekcí, ale také chronických a recidivujících. Člověk je potom až nadmíru zahleněný a to mu nedělá dobře.

K nadbytku hlenu také přispívá nadměrná konzumace mléčných výrobků, pšeničné mouky a cukru. Pokud se tyto hlenová ložiska odstraňují, je třeba pamatovat na to, že se nenacházejí pouze na sliznicích, ale také v podslizničních strukturách, kde mohou napáchat rozsáhlé škody.

Tlusté střevo je dceřiný orgán plic. Právě ve střevech se odvíjí 70 % naší celkové imunity. Proto je důležité střeva pravidelně očišťovat. Nezdravá ložiska se ve střevech tvoří nejčastěji z tuků, cholesterolu a nestrávených zbytků potravy.

Že něco není v pořádku, poznáte i na kůži. Ta je s plícemi největší vstupní bránou pro mikroorganismy.

Také v žilách se ložiska tvoří velmi často. Žilní stěny pak podléhají usazování toxinů i infekcí.

Proto je důležité najít si každý den chvíli na pozorování svého vlastního dechu a to alespoň po dobu pěti minut. Zkuste sledovat, jak proniká vzduch nosními dírkami do hrudní dutiny, bránice a pořád směrem dolů do břicha. Můžete také zkusit pokládat dlaně na zmíněná místa a vnímat, jak jimi vzduch prochází, napíná a jemně je uvolňuje.

Ranní kašel také nemusí být špatné znamení. Pokud jste zdraví, znamená to pouze, že se plíce tímto způsobem zbavují přebytečného hlenu.

Předpokladem kvalitní a silné imunity jsou čistá střeva. Už od pradávna tuto očistu praktikovali jogíni, šamani, léčitelé a časem se ji také naučili lidé praktikovat doma. Jde o vnitřní očistu. Ve střevech se hromadí obrovské množství usazenin a to zejména z nesprávné životosprávy a mikroflóra střev bývá často narušena antibiotiky. Právě nesprávnou funkcí střeva vznikají potíže, jako je zácpa, poruchy metabolismu, problémy se sluchem a zrakem a také problémy s pletí.

Střeva mohou i za cukrovku, artritidu a zhoršení všech plicních nemocí.

Stačí si jen dopřát odborný výplach střev, tzv. hydrocolon terapii. Při této terapii se očistí střeva a lidé mohou sami vidět nestrávené zbytky jídla a další nečistoty. Očistu střev lze podpořit i domácími klystýry. Avšak jejich aplikace vyžaduje velkou opatrnost.

Mnohem lepší metodou je konzumace lněného semínka, které na sebe dokáže ve střevech nabalovat hlen i usazeniny.

Přečíst  Echinacea purpurea

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..