Známe to všichni. Občas nás trápí zdravotní potíže, nechápeme, proč se naše tělo chová nestandardně a co nám tím chce říct. Co bychom měli v životě změnit a také možná uvnitř sebe sama.
Snažíme se jíst zdravě, léčit se bylinkami a užívat přírodní věci. Přesto, že všechny tyto pravidla dodržujeme, někdy se cítíme dobře, jindy hůř a léčíme se z různých nemocí.
Jaké rady k uzdravení by nám dal někdo, kdo se věnuje léčení lidí už pěknou řádku let? Paní léčitelka Eva Moučková je známá dáma, jedna z nejznámějších českých léčitelů. Přesto se často na seznamu českých léčitelů neobjevuje. Je to proto, že je velmi vytížená a léčí i v zahraničí.
Jaké jsou však její obecné rady ke zdravějšímu životu?
Například nám radí, abychom každý den zpívali alespoň deset písniček. Zpívání totiž rozvibrovává tělo, které se rychleji regeneruje, rozveseluje mysl a odpoutává myšlenky, takže si člověk odpočine a odbourá stres. Dokonce i ti, kteří nemají hudební sluch a hlas by měli zpívat.
Také by lidé měli do svého jídelníčku zařadit maso a smetanu. Jediné, co by tato známá léčitelka nedoporučila je vepřové maso a to z toho důvodu, že se prase nepotí a tak veškeré škodlivé látky včetně kyseliny močové zůstávají v něm a tedy i v mase. Nedají se ani vyvařit, vypéct ani vyškvařit.
Ne náhodou je tzv. nečisté maso dle některých náboženství právě vepřové. Pro člověka je prý nezdravé a způsobuje spoustu nemocí, třeba dnu, záněty kloubů a jiné. Maso, které bychom naopak měli zařadit do jídelníčků je zvěřina, králičí, krůtí, kuřecí a kachní.
Dále léčitelka Eva Moučková doporučuje, aby muži nejedli hovězí maso. Komerční produkce hovězího masa je totiž plná ženských hormonů a mužům tak způsobuje problémy s mužskými orgány a s hormonálním systémem. Maso z komerčních chovů je také plné antibiotik a při konzumaci takového masa u nás dochází k rezistenci na antibiotika. Proto se často setkáváme s případy, kdy nám antibiotika nezabírají a velmi zatěžují náš organismus.
To se také může projevit oslabenými játry, slezinou a žlučníkem, ale také ledvinami. Přesto, že člověk jí zdravě, nepije alkohol, nekouří a pohybuje se často na čerstvém vzduchu, neměli bychom zapomínat na detoxikaci pomocí bylin. Do jídelníčku by lidé také měli zařadit ryby a to dvakrát až třikrát týdně. Nejzdravější ryby jsou ty mořské.
Co se týče jídla, měli bychom se zaměřit na potraviny od menších farmářů z jejich sadů a zahrad. Jídlo si musíme umět vychutnat a máme si ho dobře ochutit, ozdobit a hlavně užít.
Na detoxikaci a problémy se žaludkem a žaludečními vředy pomáhá zejména vařená rýže s mrkví.
Na všechny záněty pomáhá dle paní léčitelky Moučkové tea tree olej. A to pokud jde o problémy se záněty močových cest nebo močového měchýře, či o zánět v krku, je třeba si udělat speciální kůru.
Zkuste užívat jednu kapku tea tree oleje v trošce vody každou hodinu, co jste vzhůru. Minimálně tedy osm kapek za den a maximálně dvanáct. Velmi brzy se zánětu zbavíte. Jde o osvědčenou metodu, která pomohla lidem i s chronickými záněty trvajícími několik let.
Pokud patříte mezi ty, kteří trpí nesnášenlivostí lepku, pijte meltu nebo Caro. Paní Moučková má s touto metodou mnohé zkušenosti a osvědčila se u mnoha vyléčených pacientů s celiakií. Caro a melta jsou v podstatě obilné kávy. Stačí denně zalít horkou vodou lžičku Cara a nesnášenlivost na lepek se u pacientů s touto diagnózou každý den snižovala, až se nakonec dostala k tolerantní hranici.
Obecně je vhodné se vyhnout bílé pšenici, protože po různých úpravách nemá mnoho společného s pšenicí, kterou pamatují ještě naše babičky.
Mléčné výrobky se doporučují konzumovat ty, které prošly kvasným procesem. Paní léčitelka však nedoporučuje pít mléko, protože nejde o nápoj, ale o potravinu, která je vhodná pro miminka. Naopak mléčné potraviny, které prošly kvasným procesem jako je například jogurt, kefír, tvaroh nebo sýr a další, jsou vhodné pro každodenní konzumaci. Lepší než mléko je užívat především smetanu a to i do kávy. Smetana má totiž jinou povahu, jedná se o tuk.
A co dělat například se zimomřivostí? Pokud trpíte na studené nohy a ruce, může za to povrchní nedostatečné dýchání a vše dokáže regulovat hluboký dech. Takže ti, kteří se většinu svého života trápí s tímto problémem, se ho mohou jednoduše zbavit. Stačí, pokud budou denně pravidelně, zhluboka a vědomě dýchat. Praktikovat mohou i dechová cvičení.
Paní léčitelka také doporučuje žvýkání pampeliškových listů a to kdykoli to bude jen možné. Pampelišky jsou totiž stálým zdrojem vitamínů a posílením imunity. Jde o zelenou potravinu, léčivou bylinku. Žvýkat můžete jak květy, tak také listy pampelišky.
Dobrý den, velmi mně zaujaly Vaše znalosti a informace. Některé pro mně velmi překvapivé. Obdivuji Vás a přeji mnoho sil. Chtěla jsem poprosit o radu, jak si poradit s patní ostruhou. Zkoušela jsem různé masti (kostival, konopí) , podpatěnky, mám za sebou i 6x ozařování před 6měsíci. Některé dny je to lepší, některé dny úporné bolesti. Zkouším vše možné. Prášky nechci.
Děkuju moc předem za odpověď, jestli se to k Vám nějakou cestou dostane.
Mám chronický zánět slinivky a chtěla bych se zeptat, co je na to nejlepší. Kávu nepiju, pouze Caro a části pijí čaj Svízel nať, který paní Moučková doporučuje. Jinak se vyhýbám jidlům, která by mi mohla uškodit. Alkohol pijí jen výjmečně a smažená jídla taky.