Pyramids]Mocná pyramidální stavení jsou postavena na různých místech celého světa. Žulové chrámové pyramidy můžete najít i na jihu Indie, které zde byly postaveny za dynastie Chola. Zajímavostí je, že řada těchto pyramid se dodnes užívá k různým náboženským účelům. Takovým příkladem je Brihadisvarův chrám v Thanjavuru a také dva chrámy v Darasuramu. Tyto stavby můžete najít také na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud toužíte navštívit velké množství pyramid, zkuste Sri Rangam na ostrově Srirangam, kde se nachází největší pyramidová oblast v Indii.
Pyramidy můžete najít také v Číně. Ty však jsou původem především mauzolea a pohřební pahorky. Nachází se poblíž města Xi´an v provincii Shaanxi.
Nejznámější z těchto 38 staveb je Mauzoleum prvního čínského císaře. To stojí necelé dva kilometry na západ od místa, kde byla dříve nalezena slavná Terrakotova armáda. Zajímavostí je, že vršky těchto pyramidy nejsou špičaté jako je tomu u pyramid v Egyptě, ale jsou ploché a tím se odlišují.
O tom, že máme pyramidy i v Evropě se můžete sami přesvědčit. Například francouzská pyramida ve Falikonu pochází ještě z dob starověkého Říma. V Řecku se potom nachází další dvě pyramidy, které jsou vhodné ke zkoumání. Jde o pyramidy v Hellenikonu a v Lugourionu. Klasickým egyptským pyramidám se však nepodobají ani ty evropské. Ty nejsou vyšší než 70 metrů a jsou obklopeny stěnami. V Itálii, také na území dávného Říma, stávala pyramida Meta Romuli, ta však byla na konci 15. stol. n. l. zničena.