Pyramidy]Pyramidy, stavení stará tisíce let, a přesto je naši předci bez dnešní techniky dokázali sami postavit. Proč tu jsou, jaký je jejich smysl? K čemu jsou dobré? Dokonce i dnešní technika by měla problém takové monumentální stavby postavit. Jak je tedy možné, že jich po světě stojí celé stovky?
Je několik teorií, které se k pyramidám vyjadřují. Někteří tvrdí, že jde o tzv. energetické zářiče a emulátory vesmírné energie. Některé pyramidy jsou skutečně vidět i z vesmíru. Jiné teorie zase říkají, že pyramidy nemohli postavit lidé, ale jiné bytosti z jiných světů. Kde je pravda? To se asi nedozvíme, ale s jistotou můžeme říci, že pyramidy mají skutečně pozitivní využití ať už v léčbě nebo regeneraci našeho organismu.
Když se řekne pyramida, spousta z nás si vybaví staroegyptské pyramidy, které lákají návštěvníky z celého světa. Ale není to jen Egypt, který se může pyšnit pyramidami. Pyramidy jsou totiž rozmístěné po celém světě a najdeme je dokonce i v Evropě.
Egyptské pyramidy byly vybudovány v Egyptě a to od dob vlády panovníka Džoseraze 3. dynastie až do doby prvního krále Ahmose I. Budovaly se tedy přibližně více jak 1500 let. Tehdejší civilizace je budovala jako hrobky významným panovníkům. Později se začaly pyramidy stavět také jejich manželkám. Každá pyramida byla součástí rozsáhlého plánu, která měla funkční i náboženský význam. Pyramidy se však od sebe různě liší a to také díky proměnou náboženských představ.
Pyramidy byly využívány jak z hlediska náboženství, tak také z hlediska ideologie, politiky a hospodářství. Přesný počet egyptských pyramid není znám. Některé jsou doloženy písemnými prameny, a přesto nebyly dodnes nalezeny a identifikovány. Možné také je, že zcela zanikly. V současnosti můžete v Egyptě nalézt zhruba stovku staroegyptských pyramid.