Vykuřování]Již před desítkami tisíci lety lidé objevili fascinující moc vykuřování. Poznali, že mnoho různých rostlinných produktů mají nejenom různou vůni, ale také různé účinky na psychiku. Poznali, že bylinky dovedou ovlivňovat zdraví, dokáží vyléčit nemoci. Od této chvíle se datuje počátek pradávné tradice, která se rozvinula v úžasné umění práce s vykuřovadly, umění, na které naše moderní civilizace poněkud pozapomněla. Tak se vraťte k tradicím, místo vonných tyčinek palte doma bylinky.
Potřebovat budete jen pár pomocníků. A to kovovou či keramickou miskou, uhlíky – ty zakoupíte všude tam, kde prodávají tabákové výrobky, písek, nejvhodnější je mořský, ale postačí i obyčejný, kleště na uhlíky, postačí ale jakékoli kovové kleštičky a samozřejmě sirky či zapalovač. A samozřejmě také nejrůznější bylinky a koření.
A jak začít? Jednoduše. Vezměte misku, na písek položte uhlík. Uhlík opatrně zapalte. Nyní můžete sypat bylinky. Stačí vždy jen maličké množství. Uhlík hoří i více než hodinu, záleží na jeho velikosti. Během této doby můžete kdykoliv podle potřeby bylinky přisypat.
Nejlepší je vykuřovat na večer, při poslechu uklidňující hudby, případně doplnit rozsvícením svíček. Nechte se unášet vůněmi i dýmem do uklidňujících dálek. Vhodný je anýz, levandule, pačule, růže, santálové dřevo, ekalyptus, kafr, badyán nebo obyčejné kadidlo. Volba bylinky vždy záleží jen na Vás, sami si vyzkoušejte, která vůně je Vám příjemná. Na trhu se už v dnešní době dají sehnat i různé bylinné směsi vhodné pro vykuřování.
Nezapomínejte, že jednotlivé bylinky mají i léčivé účinky, dokáží zmírnit stres a deprese. Vonné dýmy lze použít při onemocnění cest dýchacích, revmatismu, svalových křečích či poruchách spánku. Vhodné je jako doplnění léčebných postupů jako jsou masáže, psychoterapeutická sezení a reiki.
Nepřehlédněte:
- Co v nás vyvolávají vůně
- Provoňte si byt jarem
- Pokojové rostliny: Pomocníci pro čistý vzduch
- Bylinky napraví škodu, kterou na pleti napáchal mráz
- Levandule
- Dopřejte si zdravé bylinky i v zimě