Provoňte si byt jarem

By | 13.03.2020

Oprašte aromalampu

Myslíte si, že aromalampa nachází své největší využití jen na Vánoce? Omyl. Aromalampu můžete využívat po celý rok a zejména na jaře, kdy si můžete vlastní vůně namíchat sami.

Prostor pro aromaterapii by měl být vždy a všude. Aromaterapie si svými vůněmi získala mnohé z nás, a pokud jste tomuto kouzlu ještě nepropadli, je nejvyšší čas ho vyzkoušet. Nejčastější způsob aromaterapie je pomocí vonných éterických olejů. Vůně si však můžete namíchat i sami.

Aromaterapie je přírodní metoda, která léčí nejen tělo, ale i duši a to pomocí vhodně zvolených vonných silic. Lahvičky vůní mají dlouhou tradici. Aromaterapie provoní byt, kancelář i obchod a zpříjemní tedy pobyt všem v těchto prostorách. Vůně dokáže totiž působit hluboko do našeho podvědomí, může v nás vyvolat vzpomínky, působit na naše city, zlepšit nám náladu nebo aktivovat myšlení. Pomáhá nám od stresu a může posílit i naši imunitu.

V každé domácnosti se najde alespoň jedna aromalampa. Oprašte ji a zkuste ji pečlivě využívat. Pokud aromalampu ještě nemáte, vybírejte praktickou, která má hlubší mističku na vodu, ať nemusíte vodu neustále hlídat a dolévat, jak se to u moderních aromalamp často stává. Také vybírejte aromalampu s duší, přece jen by se vám měla líbit a působit na vás příjemně. Neměli by se v ní také přepalovat éterické oleje. Ideální miskou je mistička skleněná. Můžete se sami rozhodnout, zda pořídit aromalampu keramickou, skleněnou, starší nebo moderní.

Zkuste doma hledat lahvičky s vůněmi, určitě nějaké najdete. Pokud budete vybírat olej, dávejte dobrý pozor, co kupujete. Dnes je na trhu mnoho napodobenin přírodních éterických olejů, mohou krásně vonět, ale nebudou nikdy tak terapeuticky působit.

Vyrobte si vlastní vůni

Vůni do aromalampy si však můžete vyrobit i sami. A jak na to a které květy a přísady vybrat?

Přečíst  Erotický týdenní horoskop od 15.08.2016 do 22.08.2016

Zkuste třeba grapefruit jako symbol jarní očisty, nebo pomeranč či bergamot, ty osvěží tělo i ducha. Mandarinka v sobě zase skrývá hravost a působí příznivě i na děti. Máta osvěžuje a zklidňuje mysl. Levandule přináší večerní rozjímání a relaxaci, modřín nebo jedle doplní síly po dlouhé zimě.

Heřmánek je symbolem něžnosti a dětství, řebříček zase posílí vůli a nový růst. Petitgrain je hořká vůně pomerančového listí a helichrysum je zase slaměná vůně, kterou ocení zejména babičky. Vyzkoušet můžete také iris, osvěžující a neotřelou vůni z kořene fialového kosatce.

Speciální vůni vytvoříte i mícháním více vonných éterických olejů. Smíchat tedy můžete například tři kapky grapefruitu se třemi kapkami bergamotu, přidejte ještě jednu kapku máty a jednu kapku jedle.

Vzácnější vůně míchejte opatrně. Jarní vůní, která vám vlije energii do žil je také vůně konvalinek.

A jak si vyrobit vlastní vůni? Co je pro vás vůně jara? Je to šeřík, vůně jabloně nebo fialky? Každá rostlina neposkytuje dostatek vůně, abychom ji mohli uzavřít do skleněných lahviček. Pokud tedy máte nějakou oblíbenou vůni květin, vyberte si ji a zkuste si domácí výrobu vonného oleje.

Na takovou výrobu budete potřebovat hrst květů vaší oblíbené voňavé rostliny, trochu slunečnicového bio oleje lisovaného za studena a uzavíratelnou skleněnou nádobu.

Květy šetrně otrhejte, mačkáním porušujete voňavé kanálky a vůně tak vyprchá dříve. Čím více je rostlinka aromatičtější, tím více bude vonět vaše výsledná vůně. Květy zalijte čistým olejem prvotřídní kvality, květy upěchujte, ať jsou všechny ponořené a vypustí svou vůni do oleje. Sklenici uzavřete a umístěte na slunný parapet a nechte vše macerovat tři týdny. Poté přeceďte přes sítko a používejte jako jemný domácí parfém.

Nepřehlédněte:

Přečíst  Léčba neklidu a podráždění
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..