Piercing v obočí]Piercing ucha je nebolestivý, ucho oteče a poté je na dotek citlivé, pár nocí se možná nevyspíte. Hojí se 4 až 5 týdnů. Někdy se však může stát, že může hnisat, či se opět otevřít rána a pak stačí malinké smítko a problémy jsou na světě.
Piercing do rtu je bolestivý, ret může otéct a hojí se 4 až 7 týdnů.
Také piercing nad ret je velmi bolestivý, hojí se 4 až 7 týdnů a vznikají po něm škaredé jizvy.
Každý má však jiný práh bolesti a každý se také jinak hojí. Vše je u každého piercingu naprosto individuální. Záleží i na tom, jak o piercing pečujete.
Prvních dvanáct hodin by se na piercing nemělo sahat a také by se neměl umývat. Po dvanácti hodinách ho můžete jemně opláchnout vodou. Piercing se poté ošetřuje i dvakrát denně. V saloně, kde vám piercing udělají, vám doporučí i speciální mastičku, kterou je vhodné na piercing používat a podpořit tak hojení. Pomáhá také namydlení šperku, kdy se nechá mýdlo působit na zhruba 2 minuty a poté se smyje. Při piercingu jazyka pomáhá pít i kloktat zelený čaj.
Až bude piercing zahojený – tedy, až kolem piercingu nebude žádný sekret, můžeme piercing dezinfikovat dle potřeby.
Mezi nejrizikovější piercing patří určitě piercing jazyka. Ten, pokud začne hnisat, může přivodit zánět a to i v srdci, či mozku. Také může přivodit alergii na kov, afty, otoky jazyka, bolest v krku i dušení. Také zde hrozí vdechnutí části piercingu.
Také není příliš dobrý pro zuby. Tento typ piercingu totiž naráží na sklovinu zubů a tím ji narušuje. Ostatní druhy piercingu jsou méně rizikové, kromě genitálního piercingu. Ten je dnes také docela v módě. Vždy vám hrozí otok, velká bolest, či infekce.
Jestli se rozhodnout, či nerozhodnout pro piercing, záleží jen na vás. Pokud se však rozhodnete pro piercing, nechte si jej vždy provést u odborníka. Nikdy to nezkoušejte jen tak s kamarády. Pokud navíc nemáte i sterilizované a dobré vybavení, riskujete nemoci jako je HIV, žloutenka i velké problémy s hojením piercingu.