Nový a přeci starý nejúčinější lék na zemi MUMIO

By | 16.11.2020

Stará kniha]Před třitisíce lety, Peršané, Egypťané a samozřejmě Asiáté, našli lék nad jehoš síly není. Jmenuje se MUMIO. Je velice vzácné a drahé. Již v dávných dobách se lidé s ním léčily, když poznali, že ve skalách vytéká černohnědá tekutina. Do těch skal, Mumio chodily lízat zvířata co byla pořaněná, či jinak nemocná. Lidé si podklady o Mumiu předávali z generace na generaci. Jen si vzpomeňte na bájnou Angeliku, která si od Perského krále vybrala jako odměnu karafu s Mumií. Tento vzácný lék již tehdy využívali alchimisté, aby se dozvěděli, jak objevit kámen mudrců. Ale co vlastně Mumio je?

Mumio je hutná, lepkavá hmota

Očištěné od příměsí má Mumio černou barvu, na povrchu je lesklé. Konzistencí se podobná asfaltu. Téměř okamžitě se rozpouští i tělesným teplem (na dlani). Má výrazně hořkou nezaměnitelnou chuť a charakteristickou zvláštní vůni. Velice snadno se rozpouští ve vodě. V lihu se nerozpouští. Jemný sediment musí být po rozmíchání minimální. Z chemického hlediska je mumio přírodní směsí organických i anorganických látek. Skládá se z 26 stopových prvků, 10 oxidů kovů, 6 aminokyselin, steroidů, fosfolipidů, řady vitamínů, éterických olejů a dalších biologicky aktivních látek.To je skoro třičvtrtě „Mendělejovovi“ tabulky prvků.Tímto se Mumio řadí mezi nejúčinější lék na světě.

Mumio – původ, popis

Slovo mumio doslova znamená „chránící tělo před nemocemi“, „tělo uchovávající“. V oblastech, kde se rozkládala perská říše, je pojem mum dodnes používán pro označení růstu. Mumio nemá nic společného s mumiemi, to by si měl každý uvědomit. Naleziště se nacházejí vysoko v horách Asie, z geografického hlediska tvoří přes tato pohoří pás. Místní lidé mumio sbírají v jeskyních a skalních průrvách, v těžce dostupných terénech ve výškách nad 3000m. Několik lidí se vydává do hor na několikatýdenní výpravu, jejímž výsledkem je několik vaků surového mumia. Protože sběr mumia bývá pro tyto lidi jediným zdrojem příjmů, umístění svých nalezišť pochopitelně tají a informace o lokacích se předávají z otce na syna. Mumio se vyskytuje na stěnách a stropech jeskyň nebo v průrvách v podobě krápníků nebo malých stalaktitů, které svým tvarem připomínají slzy (proto název Slzy hor). O Mumiu pojednávají ve svých dílech i takoví velikáni jako Aristoteles, který zkoumal účinky na lidech a zaznamenal různé aplikace, jeho žák Alexandr Veliký a jiní (Shirasi, Tabíb).

Mumio – to jsou organické pozůstatky fauny a flóry, které se v průběhu tisíce let promísily a spojily s anorganickými skalními minerály. Je to jen teorie, nicméně všichni se shodují na tom, že naleziště mají tyto společné vlastnosti: lokace jsou vystaveny dlouhodobému a imtenzivnímu slunečnímu záření, nachází se v nadmořských výškách od 3500 – 5000 m a nejsou znečištěna činností člověka.

Přečíst  Kolorterapie III.: Oranžová zbavuje strachu

Geologické stáří horniny ani její typ nemají na utváření Mumia zřejmý vliv, zato se pak odrážejí v obsahu minerálních látek v Mumiu obsažených.

Dají se sním léčit všechny nemoce, dá se s ním detoxikovat tělo, nemocné lidi staví na nohy, vlívá jim do žil život.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..