Čajovna]Lahodný, osvěžující to je čaj, který denně pijeme, ať už je zelený nebo černý, pochází ze stále zeleného keře čajovníku Camelia sinensis. Daří se mu v tropickém a subtropickém podnebí a je velice přizpůsobivý k prostředí a počasí. Dožívá se vysokého věku – královský čajovník v Číně je starý 1700 let. Nejlepší komerční využití čajovníku, co se týče pěstování, je z nadmořských výšek okolo 1800 m.n.m – ne nadarmo praví čínské přísloví „Nejlepší čaj je z hor“. Na kvalitu čaje má ještě vliv kromě provincie pěstování i sklizeň a zpracování a tak, jako u vína i u čajů platí, že každá sklizeň je jiná. Nejlepší a nejkvalitnější čaj se zpracovává ručně tzv. ortodoxní metodou, ale vzhledem k velké poptávce se začíná zpracovávat strojově.
Čaj – vliv čaje na člověka a vitamíny, které čaj obsahuje:
- čaje zpomalují proces stárnutí buněk
- je prevencí proti arterioskleróze a tvorbě rakovinotvorných buněk /hlavně zelený čaj/
- výborně se hodí na snižování hladiny cholesterolu
- obsah vitamínu skupiny B, zejména B1, dále A, C a P. Vitamín P ve spojení s vitamínem C přispívá ke hromadění kyseliny askorbové, čímž se posiluje odolnost organismu proti infekčním chorobám
- čajové třísloviny blahodárně ovlivňují trávicí trakt a jsou schopny vázat a odvádět z těla škodlivé látky
- třísloviny obsažené v čaji pomáhají při kapilárním krvácení, kapilárních toxikózách, revmatickém zánětu srdeční nitroblány, při vysokém krevním tlaku a kurdějích.
- má silně povzbuzující účinky
- čaje zklidňuje cévní systém, mírní křeče, rozšiřuje cévy a podporuje krevní oběh
Himalájské BYLINNÉ ČAJE, najdete na našem E-SHOPu
Působení ajurvédských bylin:
Himalájským bylinám se již po celá staletí připisuje léčivá moc při mnoha zdravotních potížích. Jsou základem tradičního ajurvédského lékařství, které je používá v nejrůznějších kombinacích. Každá bylina má mnohostranné působení, a proto záleží na přesném poměru smísení, aby se posílil nebo omezil jejich specifický účinek. Himalájské ajurvédské bylinné čaje jsou jedinečnou kombinací v těchto staletími prověřených bylin, a jejich léčivých účinků. Výrazně přispívají k obnovení tělesných a duševních sil – harmonizující tělesné funkce, podporují látkovou výměnu, přispívají k lepšímu trávení i vyměšování a regenerují tělesné tkáně. Jejich specifické účinky při pravidelném používání, příznivě působí na náš celkový zdravotní stav. Dostávají tělo i duši do stability.
Výroba bylinných čajů:
Příprava himalájských ajurvédských bylinných čajů si stále zachovává svou tradiční podobu, kterou měla v dávných dobách, když se lidé vydávali na sběr vzácných bylin rostoucích vysoko v Himalájích, aby z nich poté připravili léčivé a osvěžující nápoje zajišťující větší odolnost organismu a pevné zdraví. I v dnešní době se stále mnoho lidí vydává na dlouhodobou pouť do odlehlých končin horských masivů, aby nasbírali divoce rostoucí byliny a dopravili je do údolí, mnohdy pouze jen pomocí svých jaků a horských koz.
K výrobě himálajských čajů je použito více než 50 ajurvédských bylin, které jsou nasbírány na rozlehlém území Himalájského pohoří. Rostliny se nejprve ručně čistí, poté se zpracovávají jejich různé části jako kořeny, stonky, kůra, listy, květy, semena a plody, které se dále drtí a rozemílají na jemné části, aby se dosáhlo kvalitního a účinného vyluhování bylinné směsi. Takto upravené byliny jsou pečlivě zváženy a poměrně smíseny podle původních ajurvédských receptů. Na všechnu nemoc je bylinka. Každému vřele doporučuji pití čajů, ať bylinkových, či ovocných, zeleného čaje, nebo černého čaje. Já sama jsem je zařadila na první místo, před kávu, a mohu říci, že u nás najdete pokaždé uvařený čaj, ať studený, nebo teplý. Je dobré uvařený ho uchovávat ve skle. Pití čaje pomohlo již tolika lidem, kterým jsem ho doporučila, jeho účinky jsou plné, bez vedlejších účinků. Dopřejte si tedy to nejlepší z přírody. Přeji lahodný požitek. Všechny výborné čaje najdete na našem E-Shopu.
/stará lidová moudrost/
„Všechny kopce, pohoří, všechny louky a lesy jsou přirozené lékárny“
/Paracelsus/
„Lékař léčí, příroda uzdravuje“
/Hippokrates/