Hlad

By | 01.10.2020

Hlad]Neradi máte hlad a jste potom nepříjemní a napjatí? Kdo by také nebyl, cítit hlad totiž není nic příjemného. A to už když ho zažíváme během jednoho dne, kdy vynecháme třeba jen oběd. Co však musí zakoušet lidé, kteří trpí hlady v podstatě celý život a neznají pocit „najíst se do sytosti“?

Potrava se v žaludku zdrží různě dlouho. Po kile drobného ovoce je žaludek za chvíli prázdný, zatímco zabíjačkové hody žaludku naloží i na několik hodin. Čím to je? Je to tím, že čím je obsah tuku a bílkovin ve stravě větší, tím déle žaludku trvá, než něco pošle střevem dále.


Zvykli jsme si, že máme pořád plný žaludek. Jakmile je chvilku prázdný tak trpíme. Když trpíte hlady, váš pracovní výkon klesá a skončíte vyčerpáním.

Žaludek by si měl zažít také trochu odpočinku během dne. Neustále ho plníme, zatěžujeme a úkolujeme a to také ne vždy vhodnými potravinami. S tím mohou přicházet také problémy. Není od věci jednou za čas jíst jen třikrát denně místo šestkrát denně. Samozřejmě nesmíte hladovět tak, kdy vás to začíná nepříjemně omezovat ve vašem výkonu nebo se vám z hladu dělá špatně. Musíte sami vědět, co je mírný pocit hladu, který vám může někdy spíše pomoci než mít zrovna plný žaludek.

Právě strava zatěžuje organismus nejvíce, protože při jejím trávení spálí nejvíce energie. Právě mírný pocit hladu vede ke zpomalení stárnutí a prodloužení života. Momentálně probíhá několik studií na zdravých štíhlých lidech a předběžné dostupné výsledky zatím jsou, že pokud tito lidé snížily o dvacet pět procent svůj denní energetický příjem oproti doporučené denní dávce, že tito lidé mají nižší hladinu inzulínu a také nižší tělesnou teplotu. To jsou právě známky zpomalení metabolismu a také pomalejšího stárnutí.

Přečíst  Andělika lékařská, sbírejte semena i kořeny
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..