Baňkování: Masáž pomocí baněk

By | 23.04.2020

Vakuoterapie, jak se tato forma masáže nazývá, je doplňkem klasických masáží. Skvěle pomáhá od bolestí zad a páteře, pohybového aparátu a napomáhá ke stimulaci vnitřních orgánů.

Baňkování není novou metodou, ta je známá už od starověku. Je známo, že římský lékař Galenus ji hojně využíval a ve středověku bylo baňkování zcela běžnou metodou.

Baňkování se provádí za pomoci skleněných koulí ze skla, a díky hořícímu smotku se vytváří podtlak. Pod tlakem je vakuum a odsávající baňky se přiloží na různá místa na tělo. Baňky mají různé velikosti.

Látka nasáklá alkoholem se zapálí, a pomocí kleští přiloží k hrdlu baňky, odkud unikne vzduch. Poté se baňka otočí a přiloží klientovi na kůži. Vytvořením podtlaku se baňka přisaje ke kůži, a tu vtáhne dovnitř, kůže poté zčervená. Baňky se nechávají na těle nějakou dobu, nebo se po těle různě posunují, dle potřeby. Touto metodou se dostávají z těla škodlivé látky a kůže se prokrvuje.

Po baňkování zůstávají na těle často modřiny, které po pár dnech mizí.

Při tomto druhu masáže můžete pocítit úlevu. Často se kombinuje i s klasickými masážemi, nebo zábaly. Baňky lze přikládat na akupresurní body a masér tak může pracovat i s meridiány. Pomáhá také při bolavých kloubech. Napomáhá zlepšit lymfatický systém.
Klienti, kteří trpí akutními trombózami, rozsáhlými varixy, gangrénami, akutními otevřenými ránami a hnisavými infekcemi by se baňkování měli vyhnout. Jinak je tato metoda vhodná pro všechny typy lidí, bez rozdílu věku.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner
Přečíst  Vakuoterapie: Masáž baňkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..