Piercing v pupku]Piercing vždy fascinoval a dodnes fascinuje mnoho lidí. Někteří jej mají rádi decentní, někteří ho naopak rádi dávají na odiv okolí. Pro každého má jiný význam.
Lidé se piercingem zdobí už odnepaměti, ale je to zdravé? A bolí to?
Piercingy propíchnutá a potetovaná těla dětí primitivních národů, se měly těmito rituály otužovat a také se měl lépe stimulovat jejich imunitní systém. Dokonce i dnes vychází studie, které tyto poznatky jen potvrzují.
Piercing byl vždy oblíbený kmeny a komunitami. Ty si jej spojovaly s různými rituály a to i náboženskými. Piercingy měly různé tvary, jako třeba kolíčky, tyčinky, kroužky a byly vyrobeny z rozmanitých materiálů – z kovu, kostí a dřeva. Lidé se piercingy zkrášlovali odjakživa a používali k tomu různé materiály z různých živočichů, či i samotné drahokamy.
Například na Borneu se provádělo propichování uší jako symbol dospělosti.
Piercing se ještě v dobách dávno minulých stal symbolem bohatství a přepychu a to zejména za Římské říše. Také to znamenalo vaše společenské postavení. Například propíchnutý nos i uši znamenalo, že jste na vysokém postavení. Propíchnutý pupík mohl v dobách faraonů nosit jen faraon, či jeho rodinní příslušníci. Zatímco dnes je to běžný okrasný úkon, tehdy to byla výsada těch nejvyšších.
Takové propíchnuté bradavky měli často bojovníci a mělo to symbolizovat jejich odvahu. Naopak v Řecku nosili piercing špioni. Dokonce i takové civilizace jako Aztékové či Mayové znali piercing a i v jejich dobách piercingy nesly různé symboly. Nejčastěji měli piercing právě šamani těchto civilizací a nechávali si jej dávat hlavně do jazyka. Piercing v jazyku měl být symbolem největší oběti. Měl jim totiž pomoci ke spojení s bohy.
Když přišlo křesťanství, piercing začínal být zatracován a zneuznán. Podle křesťanů byl moc pohanský. Piercing se poté vrátil až v 17. století a měl být symbolem mužství.
Dodnes se kmeny v Africe zdobí tzv. tunely, které mají mnohem větší rozměry, než ty, které se dnes staly oblíbenými. Velká nevýhoda však je, že tyto tunely vám tak roztáhnou ucho, že už nikdy nenabude původního tvaru. Zatímco pro kmeny v Africe to má rituální až náboženský význam, pro mnoho lidí dnešního světa je to výstřelek a možnost, jak být zajímavý, či tím vyjádřit své přesvědčení.