Při cestě z práce nebo do práce jste to postřehli už i vy. Havrani všude kolem. Říká se, že jakmile je vidíte, je to nechvalné znamení, že přijde zima. Nelíbí se vám také jejich krákorání? Je to trochu děsivé. Navíc, když se havrani objevují v temných filmech, hororech či dalších krvácích, pak to není nic příjemného, když slyšíte jejich hlas. Z jejich krákorání se však dá také věštit a zjišťovat budoucnost.
Havrani jako vize budoucna
V minulosti se objevovalo mnoho kultur, které se zajímali o havraní krákorání. Právě havran byl ptákem modrosti, zdrojem informací a věštění. Spojovali se s božstvem Wotanem, pravidelně zjišťovali informace o dění a Zemi. Postupem času a příchodem jiných kultur se z původně posvátného zvířete stalo zlé znamení. Havran a vrána jsou vnímáni spíše negativně, věřilo se, že právě havran může být příchodem něčeho zlého, byl tedy považován za zlé znamení. Určitě znáte ze starších filmů a pohádek, že havran na okně znamenal negativní problémy.
Druzí zase berou havrana jako dobrého pomocníka. Havran je pták, který ztělesňuje moudrost. Když nad vámi přelétne hejno havranů, nemusíte to brát jako něco negativního, ale berte je jako pomocníky. Zastavte se. Zamyslete. Můžete si dokonce v duchu či nahlas říci, aby havrani letěli a něco dobrého zpátky přinesli či něco v dobré obrátili.
V Číně dokonce z havranů věštili, tedy z jejich krákání. Pokud se krákání ozývalo večer mezi osmou a desátou hodinu, bylo to znamení radosti, předpovídali tak radost. Naopak, pokud se ozval večer v době od desíti d půlnoci, znamenalo to, že havrani ohlašovali smrt. Je také symbolem hlubinné psychologie, může působit velmi pozitivně.