Ticho]Pokud se potřebujeme vyléčit, často hledáme klidné prostředí, kde bychom mohli nabírat síly a srovnat si v hlavě myšlenky. Právě klid a ticho se stává důležitým aspektem v léčbě a uzdravení. Často je právě čas a ticho doktorem pro mnoho zdravotních problémů.
Ticho si nemůžeme koupit. Stává se výsledkem našeho vnitřního úsilí nebo je nám darováno. Musíme ho sami vyhledat. Jen v tichu můžeme rozkvést a začít se uzdravovat. Spočinout sami se sebou. Cokoliv, co v tichu děláme, má jinou kvalitu. V tichu otevíráme bránu zázrakům a jsme si blíž s ostatními lidmi.
Empatii lze vyjádřit i beze slov. Také myšlenky, které k nám přicházejí odnikud, z ticha, bývají často ty nejvznešenější.
Nejsilnější životní zážitek také prožíváme se zadrženým dechem. To když vnímáme přítomný okamžik, vděčnost, vnitřní chvění a radost.
I v lásce k druhému člověku, obzvláště v tom partnerském jsou mnohdy slova zbytečná, proto často nic neříkáme a jen spolu jsme, spočíváme. Jen jsme – spolu.
I písmo a četba nemusí jen prohlubovat znalosti, ale naopak umocňovat ticho. Často jen v tichu dokážeme najít sami sebe, ztracené myšlenky a touhy, cíle, sny, svoje hodnoty. Jen v tichu se můžeme ponořit sami do sebe a najít to, co dlouho hledáme.
V tichu také přichází odpovědi. Rodí se vynálezy. Přelomové myšlenky.