Zvonec čtyřlistý je vzpřímená, vytrvalá bylina, která může dorůst až do výšky jednoho metru. Kořen má bílou barvu a připomíná tvarem mrkev. Listy má tato bylina oválné a květ je ve tvaru zvonku fialové barvy.
Podle květu tato rostlina dostala i lidový název zvonky japonské paní. Rostlina roste na travnatých plochách v nížinách a na horách. Roste zejména v jílovitých půdách a je rozšířena v Asii, kde se hojně využívá zejména v Koreji, Japonsku, Číně, Laosu a Vietnamu. Zvonec čtyřlistý najdete také v v sibiřských oblastech Ruska.
Rostlinou drogou je zde kořen, ve kterém jsou obsaženy saponiny a triterpeny. Kořen je bez chuti, může být někdy lehce nasládlý nebo hořký. Sklizeň kořene této rostliny trvá na jaře a na podzim.
V tradiční čínské medicíně se této rostlině přisuzují zajímavé vlastnosti. Zvonec čtyřlistý odstraňuje vlhko a teplo z oblasti dýchacích cest a podporuje tak vykašlávání hlenu. Doporučuje se tedy při onemocnění horních cest dýchacích. Zároveň rostlina mírní i suchý kašel. Z kořene se také dá připravit polévka, která pomáhá při těchto výše jmenovaných zdravotních potížích.
Bylina také působí proti houbám a příznivě působí na srdeční činnost. Podporuje také tvorbu žaludečních šťáv, pokud je v žaludečním traktu nedostatek energie jin. Příznakem pak jsou suché rty a žízeň. Užívání této rostliny by se také nemělo kombinovat s užíváním léčivých rostlin rodu Veratrum.