Zdravý život: Dokonalá očista těla pomocí čaker III.

cakra.jpgRole čaker v našem životě je více než hlavní. Je přímo obrovská a nepostradatelná. Zde je zbytek čaker a jejich vlastnosti a vlivy, které každý den ovlivňují náš pozemský život:

Srdeční čakra

4. Čakra se nazývá čakrou srdeční. Její barvou je barva zelená a růžová. Ve 4. čakře sídlí emoce a taky láska. Je tedy logické, že pod 4. čakru spadá srdce a také spodní část průdušek a plic. Nejčastější blokací této čakry je hlavně neláska k sobě samému. Lékem je tedy naučit se mít sám sebe rád. Vůní pro tuto čakru je růžový květ, a kameny jsou růženín a turmalín.

Krční čakra

5. Čakrou je krční čakra. Její schopnosti symbolizuje světle modrá barva. Je to čakra komunikace. Zahrnuje krk, hlasivky, vrchní část hrudníku, ruce i sluch. Introvertní lidé mají hodně často s touto čakrou problémy. Nemoci, které zde hrozí, jsou problémy se štítnou žlázou, krční páteří, pocit knedlíku v krku, bolesti v krku, problémy se zuby, také mentální anorexie, či roztroušená skleróza. Její vůní je šalvěj a eukalyptus, kameny jsou tyrkys, chalcedona a akvamarín.

Čakra tzv. třetí oko

6. čakra je tzv. třetí oko, je přímo na kořeni nosu a barvou je tmavě modrá. Zahrnuje obličej, uši, oči, dutiny i celý nervový systém, malý mozek. Nemoci, které zde hrozí zablokováním, jsou, hlavně bolest hlavy. Také problémy s ušima či očima. Vůní je jasmín, či máta peprná a kamenem pak indigově modrý safír, či sodalit.

Čakra - spojnice s vesmírem

7. Čakra je spojnice s vesmírem, její barvou je fialová. Nachází se úplně nahoře na hlavě. Je to místo, kde se napojujeme na nejvyšší energie a nikdy není možné ji zcela zablokovat. Člověk, který je zoufalý si pokládá ruce na temeno, protože postrádá spojení se životem. Nemocemi jsou bolesti horní části hlavy, také vlasy, deprese, schizofrenie, epilepsie či Parkinsonova nemoc. Dokonce i senilní demence. Vůní této čakry je kadidlo a lotos. Kamenem potom křišťál s ametystem.

Obrázek podléhá licenci Creative Commons: ChakraDiag.jpg

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner