Terapie tmou

By | 14.08.2020

Tma, svíce]Dnes už terapie tmou není žádnou novinkou, přesto o ní řada lidí slyší poprvé. Pro někoho je terapie tmou představou správného návodu, jak se zbláznit, jiného vyléčila z řady psychických problémů.

Někomu zkrátka pomáhá, jiný by ji nepodstoupil.

Terapii tmou se také říká Dunkelterapie a to díky německému etnologovi a psychologovi Dr. Holgeru Kalweitovi. Ten tuto metodu přinesl do Evropy. Metoda však vychází z dávné tibetské tradice, která se nazývá yangtik. V Tibetu je tato metoda vrcholem cesty k zasvěcení, přenesená do našich podmínek však může být silnou a jednoduchou terapií a pomocníkem na cestě osobního růstu.


Principem této metody je pobyt v naprosté tmě a to dvacet čtyři hodin denně po dobu jednoho až sedmi týdnů. Pobyt bývá určený v místnostech, které jsou pro tuto metodu uzpůsobené. Každý se může rozhodnout, zda bude během tohoto pobytu jíst nebo zda ho doprovodí půstem. Terapeut pak chodí každý den pohovořit s lidmi, kteří se pro terapii tmou rozhodli, o tom, co vidí, slyší, prožívají a co se u nich a v nich samotných děje.

Pro člověka, který žije každý den prací, povinnostmi, starostmi, je obklopený hlukem a okolními lidmi, je terapie tmou obrovská změna. V bdělém stavu jsme totiž každou vteřinu zásobováni stovkami vjemů, zvuků, které odvádějí naši pozornost od nás samotných a našeho nitra. Právě toto všechno ve tmě ustává a dochází k zastavení, kdy se člověk může ponořit sám do sebe. Ve tmě může člověk prožít mnoho hlubokých prožitků v podobě světla, vizí, setkání se silovými zvířaty nebo mrtvými blízkými.

Zážitky ve tmě otvírají cestu do nejhlubšího podvědomí naprosto přirozenou a nenásilnou cestou. Kdo zkusí terapii tmou, změní ho to vevnitř a tím také jeho život.

Terapie tmou je velmi účinná metoda proti civilizačním nemocem a to jak proti onkologickým onemocněním, poruchám metabolismu, při diabetu nebo obezitě, kardiovaskulárním chorobám, cévním mozkovým příhodám, syndromu vyhoření a únavového syndromu.

Jde o významnou léčebnou metodu, která regeneruje psychiku, zbavuje organismus psychických sedimentů a nánosů a uklidňuje mysl. Přispívá také k efektivnímu řešení osobních problémů.

Terapie tmou zvolňuje a zpomaluje životní tempo. Rozvíjí citlivost smyslových receptorů jako je zrak, sluch, čich, hmat nebo chuť. Umožňuje rozvoj kreativity, obrazotvornosti, vnitřních prožitků a také fantazie.

Může jít i o nácvik extrémně zátěžových situací a zvyšuje odolnost proti jeho působení.

Terapie tmou je holotropní prožitek, který směřuje k celosti. Při této metodě dochází k rozšířenému vědomí. Na základě smyslového omezení, deprivace, vjemů, emocí a vizí se vynořují i dávno zasunuté vzpomínky a někdy i dost intenzivně. Na povrch vyplují dobré i špatné věci.

Mnoho lidí si díky terapii tmou uvědomí, kdo skutečně jsou a co v životě skutečně chtějí. Metoda pomůže k vnitřním a konečným rozhodnutím, o kterých už možná delší dobu přemýšlíte, k nalezení sebe sama a ke spokojenějšímu životu. Pomáhá přetrpět útrapy a vyřešit řadu nemocí, smířit se s křivdami tím, že si je možná mnozí z nás díky této metodě znovu prožijí.

Přečíst  Datum narození – co o vás jako o člověku vypoví? (2. díl)
SMS Věštba
SMS Výklad / banner

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..