Proč americký prezident Ronald Reagan nedal dopustit na horoskopy?

Ronald Reagan, horoskopyMezi slavnými politiky najdeme překvapivě mnoho osobností, které neberou předpovědi v horoskopech na lehkou váhu. Někdy až podivnými termíny pracovních schůzek například udivoval americký prezident Ronald Reagan. Vše mělo jednoduchý důvod – se svojí astroložkou konzultoval téměř každý svůj krok.

Mohla zabránit atentátu

Čtyřicátý prezident USA Ronald Reagan (1911–2004) měl k astrologii velmi blízko už v mládí. Když se ale rozhodl kandidovat na hlavu státu, požádal o radu známou astroložku Joan Quigleyovou (1927–2014). Tato dáma mu předpověděla neúspěch při první volbě v roce 1976 a naopak úspěšné zvolení o čtyři roky později. Obojí se bezezbytku naplnilo. Když Reagan přežil v roce 1981 atentát na svoji osobu, kontaktoval Joan, která provedla analýzu onoho kritického období z pohledu hvězd. Vyšlo najevo, že prezident tehdy prožíval kritické období. Kdyby se s Quigleyovou dopředu poradil, mohl si nepříjemnou zkušenost ušetřit.

Plánování schůzek pro Vodnáře a Ryby

Po této události mu astroložka už vypracovávala předpovědi pravidelně. Osobně se sice nesetkávali, ale podrobné poselství hvězd prezidentovi většinou sdělovala jeho žena Nancy, která udržovala s Joan kontakt. Prezident podle hvězd řídil jak lety svého speciálu, tak i termíny schůzek se svými protějšky z různých zemí. V 80. letech 20. století došlo k výraznému zlepšení americko-sovětských vztahů. Quigleyová měla na toto politické oteplení během studené války zcela zásadní vliv. Získala totiž přesné údaje o narození sovětského vůdce Michaila Gorbačova (*1931) a na jejich základě vytvořila jeho horoskop. Administrativa prezidenta Reagan následně všechny jeho schůzky s Gorbačovem plánovala s ohledem na astrologicky příznivá období pro oba muže. Světová politika se tak řídila konjunkcemi mezi Vodnářem (Reagan) a Rybami (Gorbačov). Dlužno dodat, že spolupráce měla výsledky.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner