Nemoc: odraz vaší psychiky

diagnostika-tela.jpgTo, že právě psychický stav naší duše se odráží na našem fyzickém těle, není žádná novinka. Vždycky platilo, že jako první onemocní duše a teprve poté tělo. A tak, když nás trápí nějaké zdravotní problémy, či vážné nemoci, vždy je zapotřebí hledat tu pravou příčinu někde hluboko v nás, v naší duši, v našem podvědomí. Protože tam se schovává to, s čím se my potřebujeme vyrovnat, abychom mohli nadále žít zdravý život.

Abychom se vyhnuli nemocem, musíme se snažit udržovat pozitivní mysl a myšlenky a odolávat všem nemocem kolem nás, to znamená, nedovolit, abychom z ní onemocněli.

Jak se říká, každý strůjce svého štěstí, tak i nemoci. Pokud onemocníme, často je to proto, že sami cítíme, že naše psychika se nenachází zrovna v nejlepším stavu a je oslabená, nebo není příliš veselá.

Když nějaká nemoc přijde, většinou se snaží upozornit na to, že nejsme v harmonii, nebo se musíme snažit s něčím vyrovnat, či něco vyřešit.

Lidská psychika má obrovský vliv na schopnost imunitního systému bránit se proti vlivům z okolí, pokud je oslabená, lehce chytnete nějakou virózu či chřipku. Zkrátka se musíme snažit si ve vlastní hlavě „naprogramovat“, že jsme zdraví, spokojení a žádná nemoc na nás nemůže.

Bolesti hlavy mohou značit nevyřešené problémy, vyhýbání konfliktům či přemíru starostí. Problémy s trávicím ústrojím značí často lpění na minulosti a neschopnost strávit nějaké příhody. Nachlazení, rýmu, nebo kašel můžeme často chytit, když se cítíme odmítnutí, nebo že jsme nevyjádřili své pocity a emoce. Rakovina může značit obětování se, nebo příliš starostí, nezpracovaných emocí a nevyřešených problémů, strach, obavy či vyhýbání se řešení hlubokých psychických problémů.

Více zajímavých informací najdete v knize Miluj svůj život od Louise L. Hay.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner