Kosmetika z konopí: Stále oblíbenější

Marihuana, konopí, trávaMožná jste si už všimli, že kosmetika vyrobená z konopí je stále na vzestupu. Nejen, že ji můžete často vídat v obchodech, ale také se o ní často píše i v tisku. Proč je tak oblíbená?

Kosmetika vyráběná z konopí má vysokou nutriční hodnotu a silné regenerační účinky. Konopí pozitivně působí na lidské tělo a stabilizuje je svými unikátními vlastnostmi. Zároveň tato kosmetika působí i proti volným radikálům.

Konopný olej buňky vyživuje, zásobuje energií, čistí a upravuje jejich hospodaření s vodou. Pomáhá také při odstraňování odumřelých buněk a urychluje zdravé buněčné dělení.

Konopná kosmetika je oblíbená zejména proto, že je prevencí proti kožním chorobám a regeneruje poškozenou kůži. Napomáhá zpomalovat procesy stárnutí a je vhodná i pro alergiky.

Konopný olej se lisuje za studena a často pochází z ekologického zemědělství. Jedině olej lisovaný za studena si uchová všechny své cenné látky. Zároveň patří k nejbohatším přírodním zdrojům některých mastných kyselin, které naše tělo potřebuje, ale nedokáže si je samo vytvořit.

Konopný olej má tak silné protizánětlivé, protialergické a antibakteriální účinky, že se kosmetika a masti vyrobená z konopí používá i k léčbě zvířat. Výborně pomáhá i na atopický ekzém, lupénku, akné, opary a lupy. Masti vyráběné z konopí mají uklidňující a zvláčňující účinky.

V kosmetice už je celá řada zastoupení konopné kosmetiky od krémů, po pleťové vody, masky, mýdla, šampony po balzámy na rty. Navíc se tato kosmetika vyznačuje vysokou čistotou, snášenlivostí a nulovým výskytem halucinogenních a návykových látek. Proto se vyrábí i kojenecká řada této kosmetiky a výrobky vhodné pro těhotné a kojící ženy.

Nepřehlédněte:

SMS Věštba
SMS Výklad / banner