Kokos III.: Zázračné účinky

Kokos na plážiKokosové mléko a kokosová voda jsou bohaté na minerály a neobsahují žádné tuky. Litr kokosové vody obsahuje doporučenou denní dávku hořčíku pro dospělého člověka.

Konzumace kokosového ořechu, buď dužiny, nebo vody pomáhá při odvápnění kostí, osteoporóze, bolesti pohybového systému způsobené přetěžováním nebo zvýšeným svalovým napětím a při bolesti zad.

Kokos dodává řadu minerálů, a proto se doporučuje zejména při prořezávání prvních zubů. Podporuje totiž tvorbu zdravé zubní skloviny a pomáhá při lámání vlasů a nehtů.

Zralá kokosová dřeň se může užívat i v syrovém stavu a to buď celá, nastrouhaná nebo také pečená. Po rozpůlení se konzumuje vnitřek kokosu lžící.

Kokosová dřeň se také dá sušit a užívat v tomto stavu. Kokosový olej se pak získává ze sušené dřeně za působení vysokého tlaku.

Mléko si můžete udělat jednoduše i doma. Stačí, pokud dřeň najemno nastrouháte nebo rozmixujete v mixéru. Přidáte půl litru vařící vody a necháte 30 minut odstát. Místo vody můžete použít i kravské mléko. Nachystejte si bavlněnou látku a položte na ni kokosovou směs. Látku dejte do uzlíku a všechnu tekutinu vymačkejte. Proces můžete ještě jednou opakovat.

Kokosové mléko se řadí do nealkoholických nápojů, ale lze jej přidávat i do ovocných a alkoholických koktejlů. Také se přidává do jídla.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner