Jak se věští z cikánských karet?

Cikánské kartyV roce 1700 se na území České republiky objevili první datované zmínky o cikánských kartách - od této doby se nespočetně-krát měnilo zobrazení postav na kartách. V letech 1920 dostaly v továrně Piatnik (největší karetní továrna ve střední Evropě) dnešní zajímavou formu - což je balík, který se skládá z třiceti-šesti karet.

Cikánské karty se nejčastěji používají ke karetním hrám, ale nejvíce jak sami velice dobře tušíte - právě k věštění a magii samotné. Výklady karet stejně jako náš samotný život je průběžný a nepředpovídatelný. Cikánské karty při věštění vyměňují energii a posunují život dále dopředu. Karty se skládají z třiceti-šesti karet a jsou od roku 1920 beze-změny.

Podle dávných cikánských tradic (a pokud se na samotné karty díváme z hlediska energie, pak i to má význam) - vykládá osud, který funguje pouze tehdy, pokud tázací položí pod důležitou osudovou kartu nějaké peníze - bankovky. Jelikož i peníze jsou jistou energií. Peníze jsou neviditelnou energií, uvedou do pohybu energie osudu, protože naše veškeré vědění, majetek, cokoliv, co vlastníme, je u nás jen jako host.

Pramenem hlavního příjmu cikánských žen bylo věštění. Ženy se s tím celkem dobře přivydělávaly, což jim rozhodně nemůžeme zazlívat. Samozřejmě si ženy přivydělávaly i jinou činností, ale ta pro ně nebyla tak zajímavá, jako právě věštění z cikánských karet. Věštění se uskutečnilo přirozeným a kouzelným způsobem, léčení nemocných bylinkami, různými nápoji z rostlin a čajů. I k léčení vlastních nemocných používali léčivé byliny. Toto umění léčit se pak dědilo z generace na generaci.

Vykládat karty uměli samozřejmě i muži. Cikáni si však nezvykli věštit mezi sebou, protože v rodině byl vždycky někdo, kdo věštit uměl a peníze si jeden cikán od druhého přeci nemohl vzít. To bylo základní pravidlo.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner