Drahé kameny LXI. díl: ŽELEZITÝ KŘEMEN

Železitý křemen je kámen, který může mít barvu žlutou, červenou, rezavou nebo šedou. Jde o křemen, který obsahuje oxidy železa, které způsobují zvláštní kombinaci barev. Často tak obsahuje ještě navíc v sobě vysoká procenta hematitu, který mu dodává na přitažlivosti kovovým leskem. Železitý křemen můžeme hojně nalézt i v jednom z jeho nalezišť a to u nás v České republice.

Tyto kameny jsou uzpůsobeny tak, že člověku dodávají sílu železa. Skrývá se v něm odvaha, vytrvalost a síla ve slabých chvílích. Navíc nám dodává odvahu k realizování svých cílů. Pomáhá aktivovat pohybovou soustavu a má moc odvádět bloky z těla. Napomáhá k léčení a posílení nemocných a slabých orgánů.

Železitý křemen nám dodává chybějící pragmatismus, pomáhá k tvoření ústupků. Díky němu můžeme být tvořivější a činorodí. Napomáhá k odstranění bloků. Příznivě ovlivňuje lidské vlastnosti jako je marnost, slabost, lhostejnost a zbabělost.

Z hlediska léčebného využití je tento kámen vhodný k podpoře imunitního systému, žláz a k posílení krevního oběhu. Napomáhá také při chudokrevnosti, impotenci a při cévních problémech.

Kámen se čistí pod proudem vody a nabíjí se na přímém slunci.

SMS Věštba
SMS Výklad / banner