Babské rad: prádlo

Praní prádlaAť už jde o atraktivní, ale mírně náladovou rybu nebo aktivní a nekompromisní střelce, každý z nás má jistě rád pořádek, alespoň rámcově. A také každý z nás si rád ušetří práci. V případě praní prádla a následnou péči o ně to platí dvojnásob, protože skvrny jsou prostě nesmrtelné, prací prostředky poměrně drahé a bílé oblečení se rádo znovu zašpiní. Takže jak z toho zamotaného kolotoče ven?

Praní tmavého prádla a ocet – skvělá kombinace

Nemusíte přeci pořád používat aviváž, no ne? Existují různé možnosti, jak oživit již trochu zašlé barvy. Jednou z nich je například pár lžic octa. Spolehlivě nahradí aviváž, a kromě toho z pračky dostane nepříjemný vodní kámen. Pokud si chcete vyrobit domácí aviváž z přírodních látek, která bude vonět přímo na jedničku, stačí vinný ocet a trochu rozmarýnu. Směs necháte týden louhovat a změkčovadlo kombinované s dezinfekcí je na světě. Jak je to jednoduché, že?

Chcete, aby vaše plavky vydržely déle? Stačí jednoduchá pomoc, před použitím je přeperte v teplé vodě s kapkou dětského šamponu. A pokud rádi nosíte jedny džíny třeba i několik let, určitě nebude chyba prát je naruby. Barvu totiž budou ztrácet výrazně pomaleji, než kdybyste je prali „standardní cestou“.

Vždycky a všude také nemusíte prát na čtyřicet nebo šedesát stupňů. Totiž, pokud není prádlo moc znečištěné, vyperte je klidně i na třicet. Kromě toho, že ušetříte peníze za elektřinu a prací prostředek, prádlo se opere až mnohem později než za běžných podmínek. A v neposlední řadě, prádlo ze sušáku sbírejte, když je ještě mírně navlhlé, bude se mnohem snadněji žehlit, než kdyby bylo naprosto suché.

Proč vlastně používat drahé aviváže, když je univerzální recept na měkké prádlo bez vyblednutých barev směsí octa, prášku na praní a citronu? Právě tyto jednoduché fígle by měla důvěrně znát každá hospodyně!

SMS Věštba
SMS Výklad / banner